7 trików na piękne włosy

Nasze fryzury różnią się od siebie. Mamy włosy różnej długości, w różnych kolorach, proste i kręcone. Bez względu na to jaki mamy styl i niezależnie od tego co nas różni, mamy (co najmniej) jedno wspólne marzenie, pragniemy by nasze włosy były zdrowe, lśniące i budziły zachwyt, jak świeżo po wizycie u profesjonalisty. Zdajemy sobie sprawę, że znalezienie czasu na codzienną pielęgnację włosów może graniczyć z cudem, a czasem zdarzają się sytuację, w których musimy ułożyć włosy w ułamku sekundy, dlatego przedstawiamy kilka ekspresowych wskazówek na szybką fryzurę.

Suchy szampon

Natychmiastowy ratunek dla nieświeżych włosów. Opakowanie zmieści się w torebce, a do jego użycia nie potrzebujesz wody czy łazienki. Wystarczy rozprowadzić produkt u nasady włosów, wmasować, rozczesać włosy palcami i gotowe. Idealny na bardzo leniwe poranki, wycieczki z ograniczonym dostępem do bierzącej wody czy na wyjścia, np. na randkę last minute. 


Szczotka, spinki, gumki 

Noś przy sobie szczotkę i akcesoria, które pomogą zapanować Ci nad włosami w niespodziewanych (i nie tylko) sytuacjach. Szczotka ujarzmi rozczochrane kosmyki, a gumki do włosów i inne akcesoria pomogą w kilka minut upiąć włosy, np. w niedbały (i zarazem niezwykle modny) koczek, targany wiatrem warkocz, czy podrasowany nieco kucyk. Poćwicz w domu fryzury, zainspiruj się filmikami z youtube, tak, by w awaryjnej sytuacji w kilka chwil i w każdych warunkach stworzyć fajną fryzurę. 


Zadbaj o fryzurę dzień wcześniej

Jeżeli nie lubisz myć włosów rano, umyj i wysusz włosy wieczorem. Zapleć je w warkocz,  nałóż wałki lub poszukaj innych sposobów na to, by po wstaniu włosy układały się w loki lub fale. 


Śpij na poduszce w jedwabnej poszewce

Na pierwszy rzut oka, jedwabne poszewki na poduszki wydają się bardziej ozdobne niż praktyczne, ale mają zbawienny wpływ na naszą skórę i włosy. W przeciwieństwie do bawełny, która wysysa wilgoć z Twojej skóry, jedwab w ogóle nie wchłania wilgoci. Spanie na jedwabiu nie tylko redukuje zmarszczki, ale także pomaga w dbaniu o włosy. W przeciwieństwie do innych poszewek, które ocierają się o Twoje włosy przez całą noc, jedwab zapewnia Twoim pasmom gładką, beztarciową powierzchnię, dzięki której włosy nie plączą się i nie puszą. 


Fryzura idealna 

Nie oszczędzaj na dobrym fryzjerze. Dobrze ścięte włosy, to podstawa, łatwiej się układają, wyglądają na zdrowsze. Nie bójmy się ściąć więcej niż tylko końcówki, jeżeli stan włosów tego wymaga. Nie bójmy się zaufać poradom fryzjera. Dobry fryzjer wie, jak podkreślić naszą urodę, które cięcie nadaje się do naszego typu włosów, itd. Znajdźmy naszego cudotwórcę i trzymajmy się go ile sił! 


Precz ciężkie kosmetyki do stylizacji

Mocno utrwalające (usztywniające) kosmetyki do stylizacji, tj. jak żele, pianki i lakiery mogą mocno obciążyć włosy. Włosy potraktowane takimi środkami na drugi dzień nie nadają się do ułożenia. Najlepiej ich unikać, a jeżeli zdarzy Ci się użyć takiego produktu, zmyj go przed położeniem się spać. 


Ostatnia deska ratunku

Zaprzyjaźnij się z czapką. Serio! Czapka z daszkiem, czapka jesienno - zimowa, kapelusz. Mogą nie tylko uratować Cię przed włosową wpadkę, ale także dodać szyku lub podkreślić Twój indywidualny styl. 


I nie zapominaj, że zdrowie włosów (tak jak zdrowie skóry, naszego ciała i ducha) zaczyna się w naszym wnętrzu. Zdrowo się odżywiaj, pij dużo wody, ruszaj się, tańcz i śmiej do rozpuku!