Jaki produkt do stylizacji wybrać?

Stylizacje włosów stały się dziecinnie proste. By mieć bujne loki lub fale nie trzeba umawiać się na wizyty u fryzjera ani spędzać nocy w niewygodnych wałkach na głowie. Producenci prześcigają się w tworzeniu nowych urządzeń, które będą proste w użyciu oraz pomogą nam ułożyć fryzurę w niedługim czasie, nie szkodząc przy tym włosom.

Produktów tych jest całkiem sporo i możemy podzielić je na trzy główne kategorie. 


Lokówki 


Istnieje wiele sposobów na stworzenie pięknych loków. Możesz użyć prostownicy, którą używasz do prostowania włosów, lecz wymaga to pewnych umiejętności manualnych. Gorące wałki, świetnie nadają się do tworzenia fal, jednak są zbyt powolne i uciążliwe w użyciu. Nie sprawdzają się też zbyt dobrze na długich i gęstych włosach. Możesz również nakręcić włosy na zwykłe wałki lub papiloty przed pójściem spać, ale jest to raczej niewygodne. Najlepszym narzędziem są dedykowane do tych stylizacji lokówki.


Szukając lokówki idealnej należy zwrócić uwagę na trzy aspekty. Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na termostat i możliwość ustawienia temperatury. Po drugie, poszukaj cech, które ułatwiłyby stylizację, takich jak długość przewodu i funkcja obrotu. Po trzecie, przetestuj zacisk i sprawdź, jak bardzo jest on napięty - im większe napięcie, tym bardziej może wyrównać i utrzymać włosy na miejscu podczas stylizacji. Poza tym lokówka powinna być lekka, łatwa w obsłudze, tworzyć loki, które nie opadną po godzinie i (najważniejsze) nie spalać włosów. Prostownice do włosów


Prostownica to narzędzie do stylizacji włosów, które służy do ich wyprostowania i wygładzenia, nadając im przy tym jedwabiście gładki wygląd. Ale, nie tylko! Prostownice są bardziej wszechstronne niż sugeruje ich nazwa. Można ich również używać do tworzenia loków i pięknych fal, więc warto zainwestować w porządny model. 


Na rynku dostępne są ich setki, a zastanawiając się nad wyborem tej właściwej, można dostać zawrotu głowy. Które płytki są lepsze, ceramiczne czy tytanowe? Jaka jest najlepsza prostownica do włosów kręconych a jaka do zniszczonych? Czy potrzebujemy setek poziomów ustawień ciepła? A może dobrym wyborem będzie szczotka do prostowania włosów?

Wybór odpowiedniej prostownicy zależy od rodzaju Twoich włosów. Jeśli są delikatne i podatne na układanie wybierz prostownicę ceramiczną. Jeżeli są grubsze, kręcone lub mało podatne prostownica tytanowa będzie dla Ciebie bardziej odpowiednia. Uzasadnienie, tytanowe płytki nagrzewają się szybciej i zazwyczaj osiągają znacznie wyższe temperatury niż płytki ceramiczne. Wyższe temperatury mogą jednak prowadzić do większych uszkodzeń, więc jeśli Twoje włosy są cienkie, faliste lub po prostu łatwe do wyprostowania, użyj prostownicy ceramicznej, która rozprowadza ciepło równomiernie i przy niższych temperaturach. Czym jeszcze kierować się podczas wyboru prostownicy? Zastanów się jak często i w jakich warunkach będziesz jej używać. Czy ma Ci służyć sporadycznie, czy raczej do codziennej stylizacji? Czy będziesz z nią podróżował? Zwróć uwagę na takie detale jak jej budowę i długość kabla, stopnie regulacje ciepła, szybkość nagrzewania się i czy nie używana przez określony czas wyłączy się automatycznie. A także poczytaj opinie innych użytkowników o wybranym modelu...


Falownice 


Falownice, tj. Hairbe Waver, to narzędzia do stylizacji włosów zaprojektowane do tworzenia delikatnych fal na włosach o każdej długości. Falownica jest łatwa w użyciu, błyskawicznie stylizuje włosy i działa podobnie jak lokówka czy prostownica, wykorzystując ciepło do tymczasowej zmiany struktury włosów. Jedyna różnica między urządzeniami polega na tym, że falownica jest znacznie bardziej efektywna podczas tworzenia fal.

Jeżeli pragniesz nieziemskich fal, które podkreślą Twoje naturalne piękno, a przy tym nie chcesz tracić wielu godzin na stylizację włosów, falownica jest urządzeniem idealnym dla Ciebie. 


Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę przy wyborze falownicy idealnej? 


Moc - od niej zależy działanie całego urządzenia i to jakie będą efekty. Efekty, które chcemy osiągnąć, tj. loki, fale czy wyprostowanie włosa, zależne są od temperatury z jaką działamy na włosy. Urządzenie o zbyt małej mocy nie będzie spełniało zadania, do którego zostało przeznaczone.


Stopnie regulacji temperatury - przydatna funkcja, zwłaszcza jeżeli nasze włosy są zniszczone lub delikatne. W tym przypadku sami kontrolujemy temperaturę z jaką stylizujemy włosy. 


Jonizacja - działa podobnie jak standardowa odżywka, zapobiega elektryzowaniu i puszeniu się włosów. Dodatkowo nawilża włosy i pozwala zachować naturalny połysk.


Obudowa - falownice produkują sporą ilość ciepła. Ważne jest aby były wykonane z trwałych materiałów oraz takich, które zapewnią bezpieczeństwo podczas użytkowania. 


Kabel - chyba nie ma nic bardziej denerwującego niż zbyt krótki kabel lub taki z tendencjami do skręcania się. Nie tylko są niewygodne w użyciu, ale również mogą stanowić niebezpieczeństwo w przypadku przetarcia się lub pęknięcia, spowodowanego nadwyrężeniem podczas regularnego stosowania. 


Szybkość -  czas - w dzisiejszych czasach jest na wagę złota. Żadna z nas nie chce czekać na zbyt długo nagrzewające się urządzenie. Szybkość w dochodzeniu do stanu gotowości jest zatem niezwykle ważna przy wyborze właściwego urządzenia. 


Automatyczny wyłącznik - ile razy zdarzyło Ci się wrócić do domu, by sprawdzić czy na pewno wyłączyłaś żelazko? Warto sprawdzić czy urządzenie, którym jesteśmy zainteresowani ma funkcję automatycznego wyłączenia, jeżeli nie jest używane przez określony czas. 


Jak widać wybór mamy duży, aspektów na które należy zwrócić uwagę też jest całkiem sporo. Mamy nadzieję, że powyższy tekst ułatwi Wam zadanie.