Włosy - trendy 2021

Z każdym nowym sezonem pojawiają się nowe trendy w stylizacji włosów. Nie jest łatwo przewidzieć, jakie fryzury, cięcia i kolory będą królowały w nadchodzącym roku.
Co przyniesie rok 2021? Poszperaliśmy w kilku miejscach i udało nam się zdobyć informacje na temat najnowszych trendów na 2021.


1 - Naturalność
Covid - 19 namieszał w naszych życiach. Zamknięcie, między innymi, salonów fryzjerskich zmusiło niektórych z nas do powrotu do naturalności. I stąd pierwszym trendem na 2021 jest naturalność. Naturalny kolor, naturalne uczesanie. Niech włosy żyją własnym życiem.


2 - Karmelowy zawrót głowy
Brązy na włosach królują od lat, natomiast hitem w 2021 roku będą odcienie karmelowe. I nie chodzi tu o jeden kolor, a o osiągnięcie tzw. wakacyjnych włosów, np. poprzez baleyage.
Trendy kolorystyczne stały się bardziej wyrafinowane i dopracowane, tym samy, dobry fryzjer jest niczym artysta, a osiągnięte przez niego efekty są bliskie sztuce. Właściwe umieszczenie kolorów na włosach nadaje im naturalną lekkość i efekt, który kojarzy nam się z wakacyjnymi voyagami.


3 - Grzywka
Grzywka jest idealnym sposobem na odświeżenie fryzury i odjęcia sobie kilku lat. Sprawdza się na wszystkich rodzajach włosów, poczynając od prostych, poprzez falowane, aż po kręcone. Może być ścięta na prosto i ciężka, lub lekka i delikatna. Idealna do włosów Rozpuszczonych jak również do upiętych.


4 - Ostre cięcie
Jeśli chcesz zafundować sobie nowy styl, który praktycznie krzyczy “odśwież '', porozmawiaj ze swoim fryzjerem o ostrym cięciu. Według stylistów, którzy dbają o wygląd celebrytów, w 2021 roku nie zabraknie stanowczych cięć. Niezależnie od tego, czy chodzi o krótkiego boba czy dłuższe włosy, po takim cięciu włosy powinny mieć jedną długość i “pazur”. Tak obcięte włosy można próbować ujarzmiać lub pozwolić im żyć własnym, dzikim życiem.


5 - FALE
Styliści fryzur przewidują, że w roku 2021 będzie więcej fryzur inspirowanych beach waves.
Czy to burza naturalnych loków i fal, czy włosy wystylizowane przy pomocy falownicy, taka fryzura jest zawsze pożądana i modna. Każdy kształt, teksturę i kolor włosów można tak wystylizować, by burza loków lub fal, niby zrobiona od niechcenia, nadała nam lekkiego, beztroskiego wyglądu. Tutaj pomoże np. FALOWNICA do włosów.


6 - Pixie
Pixie czyli krótko z tyłu, długo z przodu (patrz Halle Berry). Ponadczasowa fryzura, która będzie hitem również w tym roku. To krótkie cięcie jest niezwykle seksowny i na pewno zobaczymy ich sporo w okresie przejściowym z zimy na wiosnę w 2021 roku. Ta krótka fryzura jest niezwykle prosta i szykowna, a dodatkowo podkręcona, np. falownicą doda nam drapieżnego wyglądu.


7 - Podkreślenie rysów twarzy
Wiele z nas podczas kwarantanny zapuściło włosy. Jeśli kochasz swoje długie włosy i nie chcesz ich skracać ani obcinać grzywki, styliści radzą by podciąć włosy wokół twarzy, tak by podkreślić jej rysy. Subtelne obramowanie twarzy to świetny sposób na urozmaicenie długich włosów i nadanie im odpowiedniego kształtu. Idealne cięcie dla każdego rodzaju włosów.


8 - Srebro
Srebrny kolor był już modny w zeszłym roku. Wiele gwiazd dodawało swoim fryzurom nowoczesności nadając włosom kolor w odcieniu srebra. Coraz więcej kobiet (i mężczyzn) uczy się akceptowania naturalnej siwizny i unikania drastycznych zmian. Bardzo ważne jest dbanie o jakość srebrnych włosów. Musisz usunąć wszelkie żółte lub pomarańczowe odcienie, które mogą pojawić się podczas wyrastania koloru. Idealnie nadaje się do tego użycie, np. fioletowych szamponów, pomiędzy myciem a kondycjonowaniem.


9 - Mieć Miedź
Czerwień była jednym z przełomowych trendów kolorystycznych 2020 roku i według przewidywań światowych stylistów będzie kontynuowana w bardziej stonowanej postaci.
Miedziane, kasztanowe ciepłe kolory są idealne dla osób, które nie lubią częstych wizyt u fryzjera. Takie kolory dłużej się utrzymują na włosach, później widać odrost, a ich odcienie można dobrać tak, by pasowały dla każdego.


10 - Długie włosy
Krótkie włosy mogą być popularne, ale długie włosy mogą być mniej wymagające. Można je dowolnie stylizować, nosić spięte lub rozpuszczone, prostować lub układać przy pomocy lokówki lub falownicy. Długie warstwowe, lekkie cięcia to wygląd, który wytrzymuje próbę czasu. Włosy o jednej długości wymagają nieco więcej pielęgnacji, więc radzimy by, wykończenie było bardziej “bałaganiarskie”.

Niezależnie od tego jaką fryzurę wybierzemy dla siebie, pamiętajmy, że włosy (jak pozostałe części naszego ciała) potrzebują i uwielbiają pielęgnację. Używajmy dobrej jakości kosmetyków i urządzeń do stylizacji z wiarygodnych źródeł. Dbajmy o włosy i o siebie!

 

XOXO,

HAIRBE